GIMT Placement Summery – 2021

List of Students Placed: (GIMT B. Tech)

Sl. No.

Name of student

B. Tech

Company Name

Package

1 NANDITA GHOSH CSE PIE INFOCOMM 3.5 LPA
2 GITA DEBNATH CSE PIE INFOCOMM 3.5 LPA
3 ABHIJIT DATTA CE PIE INFOCOMM 3.5 LPA
4 PREETAM DUTTA ECE PIE INFOCOMM 3.5 LPA
5 SWATI DAS ECE PIE INFOCOMM 3.5 LPA
6 SOUMYA SAHA EE PIE INFOCOMM 3.5 LPA
7 ANGSHUMAN KUNDU EE PIE INFOCOMM 3.5 LPA
8 ARGHYA MITRA ME BMW INDUSTRIES 1.8 LPA
9 PREETAM DUTTA ECE IONICS POWER 1.8 LPA

List of Students Placed: (GIMT Diploma)

Sl. No.

Name of student

B. Tech

Company Name

Package

1 JOU GOPAL DAS ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
2 SUDIPTA DEBNATH ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
3 MRINAL JOARDER ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
4 DIPANJAN GHOSH ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
5 PRITAM BISWAS ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
6 SOUVICK PANDIT ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
7 SHITANSHU ROY ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
8 SOUBHIK HALDAR ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
9 APURBA DEBNATH ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
10 INDRANIL JOARDAR ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
11 KALPESH PAL ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
12 PANKAJ BISWAS ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
13 RAJADAS ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
14 SUDIP HALDER ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
15 BISHNU HALDER ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
16 ATANU BISWAS ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
17 SUBHAJIT SARKAR ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
18 SAYANTAN GHOSH ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
19 SUJOY HALDER ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
20 DEBRAJ GHOSH ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
21 SUVAJIT SARKAR ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
22 SAIKAT SINGH ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
23 SUMANMONDAL ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
24 SOURAVDAS ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
25 AROJIT MONDAL ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
26 PALLAB KUMAR DAS ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
27 RUDRANATH BAIDYA ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
28 SANTANU BARAI ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
29 PRINCE GHOSH ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
30 SUBHOJIT ADHIKARY ME SHIVAM AUTOTECH 2.30 LPA
31 SUDIP GUHA CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
32 DEBANJAN CHAKRABORTY CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
33 ANKUSH KUMAR ROY CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
34 CHINMOY KHAN CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
35 MUKUL SK. CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
36 RATHINDRANATH DAS CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA

GIMT Placement Summery – 2020

List of Students Placed: (GIMT B. Tech)

Sl. No.

Name of student

B. Tech

Company Name

Package

1 SONIA MONDAL CSE NIHARIKA SOFTWARE 1.8 LPA
2 SUKUMAR BISWAS ECE ELCOME TECHNOLOGIES 2.28 LPA
3 BIPLAB MONDAL ECE ELCOME TECHNOLOGIES 2.28 LPA
4 NIRMALYA BISWAS CE VANSH CONSTRUCTIONS 2.8 LPA
5 DEBABRATA SARDAR CE VANSH CONSTRUCTIONS 2.8 LPA
6 SANDIP PRAMANIK CE VANSH CONSTRUCTIONS 2.8 LPA
7 AMIYANGSHU BISWAS CE ROTER LEHMANN PARTNER INDIA LTD. 1.86 LPA
8 ARGHYA BHATTACHARYA CE ROTER LEHMANN PARTNER INDIA LTD. 1.86 LPA
9 DEBABRATA DAS ME ROLON SEALS 2.40 LPA
10 ABHIJIT SAHA ME ROLON SEALS 2.40 LPA
11 AKSHAY MONDAL ME OGNIBENE INDIA LTD. 1.98 LPA
12 KOUSHIK NATH ME OGNIBENE INDIA LTD. 1.98 LPA
13 DEBAJIT DAS ME OGNIBENE INDIA LTD. 1.98 LPA
14 MRINMOY CHAKRABORTY ME OGNIBENE INDIA LTD. 1.98 LPA
15 ABHISHEK BHAUMIK ME OGNIBENE INDIA LTD. 1.98 LPA
16 ABHIJIT SAHA ME GALACON INFRASTUCTURES & Projects Ltd. 1.8 LPA
17 ANUSHRITA ROY CE PINCLICK 2.16 LPA
18 ABHIJIT SAHA ME INFINITY IT PARKS 2.12 LPA
19 NABIN DAWN ME INFINITY IT PARKS 2.12 LPA
20 DEBAJIT DAS ME INFINITY IT PARKS 2.12 LPA
21 SOURAV DUTTA ME INFINITY IT PARKS 2.12 LPA
22 DEBABRATA BISWAS ME INFINITY IT PARKS 2.12 LPA
23 SUMAN KUNDU EE INFINITY IT PARKS 2.12 LPA
24 RANJU KARMAKAR EE INFINITY IT PARKS 2.12 LPA
25 KUNAL DAS EE INFINITY IT PARKS 2.12 LPA
26 BITTAB BISWAS ECE ELCOME TECHNOLOGIES 1.95 LPA
27 SUBHOJIT DAS ECE ELCOME TECHNOLOGIES 1.95 LPA
28 SOUPARNA MAJUMDER ECE ELCOME TECHNOLOGIES 1.95 LPA
29 SUBHAM ROY ECE ELCOME TECHNOLOGIES 1.95 LPA
30 SUFAL BISWAS ECE ELCOME TECHNOLOGIES 1.95 LPA
31 ARKO BISWAS ECE ELCOME TECHNOLOGIES 1.95 LPA
32 HASNURZAMAN SHAIKH CSE GLOBSYN 1.7 LPA
33 GOURHARI HALDER CSE GLOBSYN 1.7 LPA
34 SUBHASISH PRAMANICK CE GLOBSYN 1.7 LPA
35 AMIYANGSHU BISWAS CE GLOBSYN 1.7 LPA
36 DEBJIT DAS ME GLOBSYN 1.7 LPA
37 SUPRADIP BISWAS ECE GLOBSYN 1.7 LPA
38 NIRMALYA BISWAS CE MONTECARLO LIMITED 2.4 LPA
39 DEBABRATA SARDAR CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA
40 ASHIS BISWAS CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA
41 ARGHYA BHATTACHARYA CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA
42 CHANDRANATH DUTTA CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA
43 REJAUL KARIM CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA
44 AMIT KUMAR GHOSH CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA
45 SURAF MOLLAH CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA
46 ABHIJIT BHADRA CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA
47 SANDIP PRAMANIK CE SIMPLEX PROJECTS LTD. 1.8 LPA

List of Students Placed: (GIMT Diploma)

Sl. No.

Name of student

B. Tech

Company Name

Package

1 TAMAL PAUL CE VANSH CONSTRUCTIONS 1.8 LPA
2 PARTHA PRATIM KUNDU CE VANSH CONSTRUCTIONS 1.8 LPA
3 SOURAV BISWAS ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
4 SUMANTA BISWAS ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
5 KUNTAL MONDAL ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
6 AMIT BISWAS ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
7 ANKIT KUMAR ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
8 SAJIB KUMAR BISWAS ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
9 RAMPRASAD BISWAS ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
10 SUDIPTA BISWAS ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
11 ATINDRA ROY ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
12 ALOK MAJUMDAR ME SUAVE AUTOMOTIVE CORPORATION 1.44 LPA
13 ARPAN MAJUMDER ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
14 SOURAV BISWAS ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
15 RAMPRASAD BISWAS ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
16 SAJIB KUMAR BISWAS ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
17 SAYAN DAS ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
18 ALOK MAJUMDAR ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
19 PALLOB MONDAL ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
20 DEEP BARICK ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
21 FARUK ABDULLAH MALLICK ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
22 SUBHOJIT PAUL ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
23 AMIT BISWAS ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
24 SANJAY SARKAR ME OGNIBENE INDIA 1.75 LPA
25 DURBADAL BISWAS CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
26 KOUSHIK DAS CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
27 TAMAL PAUL CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
28 MRINMOY DAS CE CYBERSWIFT INFOTECH 1.44 LPA
29 RAMPRASAD BISWAS ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
30 ALOK MAJUMDAR ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
31 SUMANTA BISWAS ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
32 SAYAN DAS ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
33 DEEP BARICK ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
34 PALLOB MONDAL ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
35 AMIT BISWAS ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
36 SUBHAJIT PAUL ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
37 FARUK ABDULLAH MALLICK ME ROCKMAN INDUSTRIES 1.5 LPA
38 ALOK MAJUMDAR ME JBM GROUP 1.32 LPA
39 ARPAN MAJUMDER ME JBM GROUP 1.32 LPA
40 FARUK ABDULLAH MALLICK ME JBM GROUP 1.32 LPA
41 ROHIT KUMAR DAS ME JBM GROUP 1.32 LPA
42 KUNTAL MONDAL ME JBM GROUP 1.32 LPA
43 SAJIB KUMAR BISWAS ME JBM GROUP 1.32 LPA
44 SUBHAJIT PAUL ME JBM GROUP 1.32 LPA
45 SUMANTA BISWAS ME JBM GROUP 1.32 LPA
46 PALLOB MONDAL ME JBM GROUP 1.32 LPA
47 ANKIT KUMAR ME JBM GROUP 1.32 LPA
48 SAYAN DAS ME JBM GROUP 1.32 LPA
49 KRISHNA GHOSH ME JBM GROUP 1.32 LPA
50 AMIT BISWAS ME JBM GROUP 1.32 LPA
51 DEEP BARICK ME JBM GROUP 1.32 LPA
52 CHINMAY GHOSH ME JBM GROUP 1.32 LPA
53 SADIK HOSSAIN MONDAL ME JBM GROUP 1.32 LPA
54 AKASH BISWAS ME JBM GROUP 1.32 LPA
55 SUDIPTA BISWAS ME JBM GROUP 1.32 LPA
56 TRILOCHON BISWAS ME JBM GROUP 1.32 LPA
57 ASHIM DUTTA ME JBM GROUP 1.32 LPA
58 CHAYAN BISWAS ME JBM GROUP 1.32 LPA

GIMT Placement Summery – 2019

List of Students Placed: (GIMT B. Tech)

Sl. No.

Name of student

B. Tech

Company Name

Package

1 Susham Ghosh ME B Tech AICH Group 1.68 LPA
2 Md. Nawab ME B Tech AICH Group 1.68LPA
3 Bidipta Das CE B Tech AICH Group 1.68 LPA
4 Debasish Nandi CSE B Tech CloudHead Technologies 1.2 LPA
5 Kuntal Baidya EE B Tech Infinity IT Parks 1.92 LPA
6 Gourab Debnath EE B Tech Infinity IT Parks 1.92 LPA
7 Susham Ghosh ME B Tech Infinity IT Parks 1.92 LPA
8 Gourab Debnath EE B Tech Keventor Agro 1.2 LPA
9 Manab Das CSE B Tech Qbent Technologies 1.2 LPA
10 Sashwata Das CSE B Tech Qbent Technologies 1.2 LPA
11 Subrata Sarkar EE B Tech Teleysia Networks Pvt. Ltd. 1.92 LPA
12 Kuntal Baidya EE B Tech Teleysia Networks Pvt. Ltd. 1.92 LPA
13 Arko Biswas EE B Tech Teleysia Networks Pvt. Ltd. 1.92 LPA
14 Sufal Biswas ECE B Tech Teleysia Networks Pvt. Ltd. 1.92 LPA
15 Susovan Sarkar ECE B Tech Teleysia Networks Pvt. Ltd. 1.92 LPA
16 Arijit Bhattachjarya ME B Tech Institute of Applied Quality Management 1.44 LPA
17 Anil Kumar Saw ME B Tech Institute of Applied Quality Management 1.44 LPA
18 Sayan Mallick ME B Tech Institute of Applied Quality Management 1.44 LPA
19 Bikash Bhaskar ME B Tech Institute of Applied Quality Management 1.44 LPA
20 Rituraj Gayen EE B Tech Institute of Applied Quality Management 1.44 LPA
21 Bishan Debnath CE B Tech MKC Infrastructure Pvt. Ltd. 2.6 LPA
22 Arpan Dutta CE B Tech MKC Infrastructure Pvt. Ltd. 2.6 LPA
23 Manik Kumar Bera CE B Tech MKC Infrastructure Pvt. Ltd. 2.6 LPA
24 Guddu Kumar CE B Tech MKC Infrastructure Pvt. Ltd. 2.6 LPA
25 Bachu Mondal CE B Tech MKC Infrastructure Pvt. Ltd. 2.6 LPA
26 Ram Krishna Samanta CE B Tech MKC Infrastructure Pvt. Ltd. 2.6 LPA
27 Subitan Halder ECE B Tech CDTECH Innovations Pvt. Ltd. 1.44 LPA
28 Pranab Basak EE B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
29 Ranit Ball EE B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
30 Apu Sarkar EE B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
31 Kuntal Baidya EE B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
32 Subrata Sarkar EE B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
33 Anuvansham ECE B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
34 Bhaskar Mondal ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
35 Gautam Mondal ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
36 Sanjit Barai ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
37 Shayan Mallick ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
38 Govind Kumar Ram ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
39 Lowsad Mondal ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
40 Anil Kumar Saw ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
41 Rajka Debnath ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
42 Arnab Kumar Ghosh ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
43 Arijit Bhattachjarya ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
44 Susham Ghosh ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
45 Dipanjan Kundu ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
46 Bikash Bhaskar ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
47 Anjan Chowdhuri ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
48 Shouvik Ghosh ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
49 Hafijul Biswas ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
50 Sherful Alam Baidya ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
51 Sohel Sk. ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
52 Rakesh Mondal ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
53 Arpan Sadhukhan ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
54 Md. Ahammad Khan ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA
55 Hafijul Biswas ME B Tech JP Smart Skills Foundation 1.44 LPA

List of Students Placed: (GIMT Diploma)

Sl. No.

Name of student

B. Tech

Company Name

Package

1 Bappaditya Dhani ME Diploma Sharda Motors 1.44 LPA
2 Subhadeep Chakraborty ME Diploma Brakes India Pvt. Ltd. 1.2 LPA
3 Koushik Sadhukhan ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
4 Mukul Biswas ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
5 Ayan Chakraborty ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
6 Prasanta Kumar Banik ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
7 Arnab Ghosh ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
8 Jiban Sarkar ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
9 Krishna Gopal Biswas ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
10 Shubhodip Halder ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
11 Milon Sarkar ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
12 Dipankar ganguly ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
13 Pijush Ghosh ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
14 Subarna Mondal ME Diploma Gemson Precision Engineering 1.88 LPA
15 Subhadip dey ME Diploma Tenneco Automotive 1.5 LPA
16 Sourav Chakraborty ME Diploma Tenneco Automotive 1.5 LPA
17 Saurav Pramanik ME Diploma Tenneco Automotive 1.5 LPA
18 Sanjay Saha CE Diploma S S Solutions 1.44 LPA
19 Tarak Ghosh CE Diploma S S Solutions 1.44 LPA
20 Subhajit Raha CE Diploma S S Solutions 1.44 LPA
21 Sanjoy Saha CE Diploma S S Solutions 1.44 LPA
22 Debkumar Bhattacharjee CE Diploma JVR Land & Surveys 1.44 LPA
23 Dipankar ganguly ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
24 Durba Biswas ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
25 Koushik Sadhukhan ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
26 Ayan Chakraborty ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
27 SK Saddam Hossain ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
28 Sujauddin Mondal ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
29 Bappaditya Dhani ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
30 Pijush Ghosh ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
31 Madhusudan Das ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
32 Jiban Sarkar ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
33 Subarna Mondal ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
34 Sudip Sarkar ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
35 Subhasis Mitra ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
36 Milon Sarkar ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
37 Debasrija Bardhan ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
38 Chandan Kumar Dhara ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
39 Krishna Gopal Biswas ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
40 Arnab Ghosh ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
41 Subhankar Mondal ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
42 Saurav Pramanik ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
43 Sayan Raha ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
44 Ashok Das ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
45 Sanjoy Sarkar ME Diploma J K Tyres 1.35 LPA
46 Subhadip Halder ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
47 Rajat Pramanik ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
48 Sourav Pramanick ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
49 Subhankar Mondal ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
50 Sujauddin Mondal ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
51 Shuvajit Saha ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
52 Rabiul Alam Sk ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
53 Sourav Chakraborty ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
54 Subhadipta Sarkar ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
55 Pijush Ghosh ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
56 Sanjoy Sarkar ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
57 Masud Karim Molla ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
58 Hrittik Das ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
59 Subhasis Mitra ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
60 Sujit Kumar Sarkar ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA
61 Madhusudan Das ME Diploma Inodaya Preceptors 1.47 LPA

GIMT Placement Summery – 2018

List of Students Placed: (GIMT B. Tech)

Sl. No.

Name of student

B. Tech

Company Name

Package

1 Arghya Ghosh CE Btech Techno Electric 2.64 LPA
2 Dipankar Dey CE Btech Deb construction 1.44 LPA
3 Subham Sarkar CE Btech Deb construction 1.44 LPA
4 Srinath Chakraborty ME Btech JK Protoma 1.44 LPA
5 Kaushik Saha ME Btech JK Protoma 1.44 LPA
6 MD SHADAB JAMAL ME Btech JBM Auto 1.44 LPA
7 SUSHOVAN NANDY CE Btech JBM Auto 1.44 LPA
8 SUDIP KUMAR MONDAL CE Btech JBM Auto 1.44 LPA
9 Subhasis Karmakar ME Btech Plasto Eltronics 1.32 LPA
10 Ruhul Amin Biswas CE Btech Zenus 1.56 LPA
11 Samir Barman ECE Btech Infinity 1.56 LPA
12 Pratyush Deb EE Btec Infinity 1.56 LPA
13 Suman Dutta EE Btec Infinity 1.56 LPA
14 SOUMYADIPTA SAHA CE Btech Alclad Fabrication (METROMATRIX) 1.32 LPA
15 ANIRBAN BASAK CE Btech Alclad Fabrication (METROMATRIX) 1.32 LPA
16 Mayurika Biswas CSE Btech Exacta Solutions 1.2 LPA
17 Tamaltaru Mukherjee CSE Btech Exacta Solutions 1.2 LPA
18 NEHA MONDAL CSE Btech Vrishini 1.2 LPA
19 PRIYA SAHA CSE Btech Vrishini 1.2 LPA
20 NEHA MONDAL CSE Btech Exacta Solutions 1.2 LPA
21 Pratyush Deb EE Btech ASVA Sales & Marketing 1.8 LPA
22 Archisman Das CE Btech Infinity 1.56 LPA
23 Dipayan Chowdhury CSE Btech Exacta Solutions 1.2 LPA
24 Saibur Rahaman CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
25 Dibyendu Saha CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
26 Intajul Sheikh CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
27 Sushovan Nandi CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
28 Tanushree Pan CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
29 Soumita Rakshit CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
30 Arpita Mistri CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
31 Biswarup Aich EE B Tech Infinity 1.56 LPA
32 Swarup Sinha CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
33 Pratik Banerjee CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
34 Swarup Halder CE Btech Pipal Tree Ventures 1.44 LPA
35 Mayurika Biswas CSE Btech Microlive Technologies 1.2 LPA
36 Bifasha Mondal CSE Btech Microlive Technologies 1.2 LPA
37 Pradipta Das CSE Btech Microlive Technologies 1.2 LPA
38 Sayantan Nandi CE Btech Jyoti Tiles 1.44 LPA
39 Suman Dutta EE B Tech Techno Electric 2.64 LPA
40 Sukhendu Pramanik ME Btech BRG Steel 1.56 LPA

List of Students Placed: (GIMT Diploma)

Sl. No.

Name of student

B. Tech

Company Name

Package

1 Rishikesh Kr Rai ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
2 Asif Ahamed ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
3 Biswarup Sanyal ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
4 Samir Garai ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
5 Sajal Chakraborty ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
6 Krishna Pal ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
7 Biswajit Basu ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
8 Abhijit Dutta ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
9 Surajit Paul ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
10 Sukumar Giri ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
11 Raja Mondal ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
12 Susmit Kumar Ghosh ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
13 Sujan Biswas ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
14 Chiranjit Biswas ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
15 Akash Pal ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
16 Dipankar Ghosh ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
17 Samiran Sadhukhan ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
18 Sourav Sadhukhan ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
19 Subrata Ghosh ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
20 BAPI JANA ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
21 BIPUL KUMAR MONDAL Civil Diploma JBM Auto 1.2 LPA
22 SUBHASH GHOSH ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
23 PRITAM SAHA ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
24 MEHEDI HASAN ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
25 ASHISH CHOWDHURY ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
26 Monojit Barman ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
27 Amit Kr Goswami ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
28 Jit Dey ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
29 Arindam Mondal ME Diploma JBM Auto 1.2 LPA
30 Suchindram Pal ME Diploma Plasto Eltronics 1.2 LPA
31 Amit Kr Biswas ME Diploma Plasto Eltronics 1.2 LPA
32 Subhradeep Chakraborty Civil Diploma DMRK, Indore 1.2 LPA
33 Gourab Biswas Civil Diploma DMRK, Indore 1.2 LPA
34 Rahul Dutta Civil Diploma DMRK, Indore 1.2 LPA
35 Rajesh Ghosh Civil Diploma DMRK, Indore 1.2 LPA
36 Sourav Sarkar Civil Diploma DMRK, Indore 1.2 LPA
37 SUJOY SARDAR Civil Diploma LASP, Vijaywada 1.2 LPA
38 ABDUL SAHIL MONDAL Civil Diploma LASP, Vijaywada 1.2 LPA
39 DIPANKAR BISWAS Civil Diploma LASP, Vijaywada 1.2 LPA
40 BAPI JANA ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
41 Arindam Mondal ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
42 Samiran Sadhukhan ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
43 Ashish Chowdhury ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
44 PRITAM SAHA ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
45 Sourav Mondal ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
46 SUBHASH GHOSH ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
47 Susovan Mitra ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
48 Souvik Kundu ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
49 Atanu Ghosh ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
50 Surojit Paul ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
51 Sujan Biswas ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
52 Souvik Kundu ME Diploma SHIBAM AUTOTECH 1.32 LPA
53 Subhradeep Chakraborty Civil Diploma Jyoti Tiles 1.56 LPA
54 Arup Ghosh Civil Diploma Jyoti Tiles 1.56 LPA
55 Abir Bhattacharya Civil Diploma Jyoti Tiles 1.56 LPA
56 Sudipto Biswas Civil Diploma Jyoti Tiles 1.56 LPA
57 Sourav Sarkar Civil Diploma Jyoti Tiles 1.56 LPA
58 Sujoy Sardar Civil Diploma Jyoti Tiles 1.56 LPA
59 Apurba Majumder Civil Diploma Jyoti Tiles 1.56 LPA